Sort by

dio has logged 27 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
You're So Hot: Part Deux with Dave Franco & Chris Mintz-Plasse

You're So Hot: Part Deux with Dave Franco & Chris Mintz-Plasse

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
You're So Hot with Chris Mintz-Plasse and Dave Franco

You're So Hot with Chris Mintz-Plasse and Dave Franco

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Go F*ck Yourself with Dave Franco

Go F*ck Yourself with Dave Franco

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
God

God

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Madeline & Cooper

Madeline & Cooper

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Can I Will I Did

I Can I Will I Did

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry