hunter has logged 295 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Necktie

Necktie

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry