Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Edit this entry