Hunter has logged 43 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Control

Control

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrong

Wrong

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
China Girl

China Girl

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ida

Ida

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry