Hunter has logged 448 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two

Two

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falling

The Falling

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Map of the World

A Map of the World

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stray

Stray

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time

Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
Read the review Edit this entry  
27
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry