• Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • UMMA

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Wolf Like Me

    ★★★½

  • Gold

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • Episode

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Rumble

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Sing 2

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Finch

    ★★★½