Sort by
  • The Woman King

    ★★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Offer

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • #Home

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Karnan

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★