Sort by

kristina has logged 163 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read other review Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Every Day

Every Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry