Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tales of Poe

Tales of Poe

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Remember You

I Remember You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
DeVour

DeVour

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Alexandra's Project

Alexandra's Project

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shortcut

The Shortcut

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Laramie Project

The Laramie Project

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Demon Resurrection

Demon Resurrection

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampire Killer Barbys

Vampire Killer Barbys

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hollows Grove

Hollows Grove

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Cry of the Banshee

Cry of the Banshee

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Horror Story

Horror Story

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Now More than Ever: The History of Chicago

Now More than Ever: The History of Chicago

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Monster

The Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Delirium

Delirium

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What the Waters Left Behind

What the Waters Left Behind

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Hypothermia

Hypothermia

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
DEATH by MetaL

DEATH by MetaL

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Everly

Everly

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Romina

Romina

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Even Lambs Have Teeth

Even Lambs Have Teeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Woods II

Dark Woods II

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Circus Kane

Circus Kane

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look in the Basement 2

Don't Look in the Basement 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bleed

Bleed

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Spock's Beard: Snow Live

Spock's Beard: Snow Live

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★
Read the review Edit this entry