• Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • Overlord

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

  • The Nun

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★