Chance has logged 23 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harvey

Harvey

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Marathon

The Marathon

1919
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Lace

Midnight Lace

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Road Builder

The Road Builder

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry