Chance has logged 285 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Wish

The Christmas Wish

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lola

Lola

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Kidd's Kids

Captain Kidd's Kids

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Why Worry?

Why Worry?

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
99 River Street

99 River Street

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phenix City Story

The Phenix City Story

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry