hsblechman has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waco

Waco

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King of Hearts

King of Hearts

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Term Life

Term Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mouse That Roared

The Mouse That Roared

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Falcon Strikes Back

The Falcon Strikes Back

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tartars

The Tartars

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Guns II

Young Guns II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read the review Edit this entry