Sort by

Hannah has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet Me at Christmas

Meet Me at Christmas

2020
×
½
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas in Evergreen: Letters to Santa

Christmas in Evergreen: Letters to Santa

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pianist

The Pianist

2002
×
Edit this entry  
23
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Melancholia

Melancholia

2011
×
Edit this entry  
01
5 Seconds of Summer: How Did We End Up Here?

5 Seconds of Summer: How Did We End Up Here?

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry