Sort by
  • Dumb Money

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Reality

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • She Said

    ★★★★½

  • Halloween Ends

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Living

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½