• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Ode To A Young Woman

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • South of Heaven

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Reconnected

    ★★★

  • Ang Balay ni Conrad

    ★★

  • Si Jet at Ang Dark Lord ng Dol Gurskul

    ★★★½

  • A Cycle of Cloud and Rain

    ★★★★

  • Love in the Ungodly Hour

    ★★★½

  • Jombi

    ★★

  • Jeremy Supot

    ★★

  • The Fruit of Adam's Womb

    ★★★

  • The Legend of the Prince and the Warrior

    ★★★

  • Abot Kamay Ang Langit

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Ang Pagdadalaga ni Lola Mayumi

    ★★★★½

  • Out of Body

    ½

  • Looking for Rafflesias and Other Fleeting Things

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Little Planet

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Here and There

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Chaos Walking

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★½