Sort by

harrison has logged 168 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiped: Hooking Up in the Digital Age

Swiped: Hooking Up in the Digital Age

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together

Together

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry