Sort by

harrison has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry