Sort by

harrison has logged 159 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bethany Hamilton: Unstoppable

Bethany Hamilton: Unstoppable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry