Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shane Gillis: Beautiful Dogs

Shane Gillis: Beautiful Dogs

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whitmer Thomas: The Golden One

Whitmer Thomas: The Golden One

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry