Sort by

hoznei has logged 32 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Second Chance

A Second Chance

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry