Sort by

hoznei has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Money Heist: From Tokyo to Berlin

Money Heist: From Tokyo to Berlin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry