Sort by
  • Barbarian

    ★★★★★

  • Piggy

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Life

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Morgan

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★★½

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Veil

    ½

  • Christine

    ★★★★★

  • Making a Murderer

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★★½

  • Victor Frankenstein

  • The Hollow

    ★★

  • Tremors 5: Bloodlines

    ★★★½

  • Howl

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • Southbound

    ★★★★½

  • Hidden

    ★★★★½

  • High-Rise

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • The Childhood of a Leader

    ½

  • Everest

    ★★★★★

  • Attack on Titan II: End of the World

    ★½

  • Deep Dark

    ★★★★★

  • The Wave

    ★★★★

  • Bite

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★★½

  • Attack on Titan

    ★★★★½

  • Stung

    ★★★★

  • Minions

    ★★★★

  • We Are Still Here

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Poltergeist

    ½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Enfield Haunting

    ★★★★

  • Backtrack

    ½

  • Infini

    ★★★★

  • Home

    ★★★

  • He Never Died

    ★★★★½

  • Pod

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★★

  • They Look Like People

    ★★★★★