Sort by

vicky has logged 91 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry