Sort by

hotsake has logged 93 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent House

Silent House

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Living Skeleton

The Living Skeleton

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finding Hulk Hogan

Finding Hulk Hogan

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unseen

The Unseen

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Enchanted Well

The Enchanted Well

1903
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Horror High

Horror High

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ed

Ed

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Ninjas vs. Zombies

Ninjas vs. Zombies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snake Woman's Curse

Snake Woman's Curse

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Death

After Death

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Borrowers

The Borrowers

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Wish

A Simple Wish

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wagon Heels

Wagon Heels

1945
×
Read the review Edit this entry  
19
The Wise Quacking Duck

The Wise Quacking Duck

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wacky Wabbit

The Wacky Wabbit

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bashful Buzzard

The Bashful Buzzard

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prehistoric Porky

Prehistoric Porky

1940
×
Read the review Edit this entry  
18
Patient Porky

Patient Porky

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hare Ribbin'

Hare Ribbin'

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Farm Frolics

Farm Frolics

1941
×
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Cruise

Crazy Cruise

1942
×
Read the review Edit this entry  
18
Buckaroo Bugs

Buckaroo Bugs

1944
×
Read the review Edit this entry  
18
Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Psycho

Tokyo Psycho

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sick Girl

Sick Girl

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Them

Them

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master: A LEGO Ninjago Short

The Master: A LEGO Ninjago Short

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rituals

Rituals

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry