Daryl has logged 45 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
See No Evil: The Moors Murders

See No Evil: The Moors Murders

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good German

The Good German

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry