Daryl has logged 412 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roman Polanski: Odd Man Out

Roman Polanski: Odd Man Out

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Polanski: Wanted and Desired

Roman Polanski: Wanted and Desired

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
New York Doll

New York Doll

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Street Fighter

I Am Street Fighter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dancing Outlaw II: Jesco Goes to Hollywood

Dancing Outlaw II: Jesco Goes to Hollywood

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rampart

Rampart

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Day in September

One Day in September

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackbeard

Blackbeard

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dancing Outlaw

Dancing Outlaw

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slacker Uprising

Slacker Uprising

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Ambition: An R Rated Look at an X Rated Industry

Naked Ambition: An R Rated Look at an X Rated Industry

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicko

Sicko

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry