• Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • NCT 127 BKLYN BOYS

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • The Silent Protest: Jerusalem 1929

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Daddy

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Rain

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alone/Together

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Heaven's Waiting

    ★★★½

  • Mamu (and a Mother Too)

    ★★★★½

  • Ophelia

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½