Sort by

abby has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ulysse

Ulysse

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cinétracts

Cinétracts

1968
×
Edit this entry  
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Searchers

Searchers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minutemen

Minutemen

2008
×
Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hour of the Furnaces

The Hour of the Furnaces

1968
×
Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolly Back

Dolly Back

1986
×
Edit this entry  
08
How Tasty Was My Little Frenchman

How Tasty Was My Little Frenchman

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry