Sort by

david has logged 496 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Head On

Head On

1998
×
★★
Edit this entry  
26
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Canyons

The Canyons

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bruised

Bruised

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Traffic

Traffic

2000
×
★★★
Edit this entry