Sort by

HHREVIEW has logged 37 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Screams

Night Screams

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madman

Madman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tail Sting

Tail Sting

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lake Dead

Lake Dead

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jersey Shore Massacre

Jersey Shore Massacre

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Prom Ride

Prom Ride

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Quick and the Undead

The Quick and the Undead

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
True Bloodthirst

True Bloodthirst

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Bed

Under the Bed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombie Apocalypse

Zombie Apocalypse

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Axeman at Cutter's Creek

Axeman at Cutter's Creek

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
The Young Cannibals

The Young Cannibals

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Detour

Detour

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadwater

Deadwater

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Class Reunion

Class Reunion

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry