Sort by

Chris has logged 50 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pray for Death

Pray for Death

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Hallows' Eve 2

All Hallows' Eve 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood Sabbath

Blood Sabbath

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Female Fight Squad

Female Fight Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas Priest: Live Vengeance '82

Judas Priest: Live Vengeance '82

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suture

Suture

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mondo Topless

Mondo Topless

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Run! Bitch Run!

Run! Bitch Run!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

1979
×
★★
Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenderness of the Wolves

Tenderness of the Wolves

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★½
Edit this entry