Chris has logged 44 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Metal: A Headbanger's Journey

Metal: A Headbanger's Journey

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead in Tombstone

Dead in Tombstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs: The Inside Story

The Silence of the Lambs: The Inside Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws: The Inside Story

Jaws: The Inside Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: The Inside Story

Halloween: The Inside Story

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hammer of the Gods

Hammer of the Gods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Havenhurst

Havenhurst

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Friday the 13th Chronicles

The Friday the 13th Chronicles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Reincarnation of Isabel

The Reincarnation of Isabel

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry