Chris has logged 515 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

Silent Night, Bloody Night : The Homecoming

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shade

Shade

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Maiden: Flight 666

Iron Maiden: Flight 666

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Puppet Master X: Axis Rising

Puppet Master X: Axis Rising

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Footsoldier 3

Rise of the Footsoldier 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flesh for the Beast

Flesh for the Beast

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killers

Killers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Are Not Alone

You Are Not Alone

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Binding

The Binding

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry