Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Whirlpool

Whirlpool

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boogie Man Will Get You

The Boogie Man Will Get You

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shock

Shock

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ban the Sadist Videos! Part 2

Ban the Sadist Videos! Part 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ban the Sadist Videos!

Ban the Sadist Videos!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No, the Case Is Happily Resolved

No, the Case Is Happily Resolved

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Commands

The Devil Commands

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge of Lady Street Fighter

Revenge of Lady Street Fighter

1990
×
Read the review Edit this entry  
13
Lady Street Fighter

Lady Street Fighter

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Effects

Effects

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Highway Racer

Highway Racer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Street Law

Street Law

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Colt 38 Special Squad

Colt 38 Special Squad

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

Eurocrime! The Italian Cop and Gangster Films That Ruled the '70s

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Like Rabid Dogs

Like Rabid Dogs

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Before I Hang

Before I Hang

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Virgin Witch

Virgin Witch

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Is Bill Rebane?

Who Is Bill Rebane?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry