Sort by

💀Stan🫀 has logged 175 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
F/X

F/X

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hackers

Hackers

1995
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Convent

The Convent

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharksploitation

Sharksploitation

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unwelcome

Unwelcome

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry