Sort by

judybats has logged 237 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nun

The Nun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Vacancy

Vacancy

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Viral

Viral

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Neighbor

The Neighbor

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Malum

Malum

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Lights

Red Lights

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bushwick

Bushwick

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Demented

The Demented

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rock Hudson: All That Heaven Allowed

Rock Hudson: All That Heaven Allowed

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maggie

Maggie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Precious

Precious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Crush

The Crush

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Monster

Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lure

The Lure

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scanners

Scanners

1981
×
Read the review Edit this entry