Sort by

horrorandgamer has logged 23 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry