Sort by

horrorandgamer has logged 305 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
She Said

She Said

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sparring Partner

The Sparring Partner

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poker Face

Poker Face

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: Eve of the Daleks

Doctor Who: Eve of the Daleks

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry