Sort by

Harry has logged 172 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry