Sort by

Terence has logged 516 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Night!

Big Night!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hive

Hive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gensan Punch

Gensan Punch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Is Color Blind

Love Is Color Blind

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arisaka

Arisaka

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Filipiñana

Filipiñana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear to Me

Dear to Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Abnormal

New Abnormal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Islands

Islands

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
History of Ha

History of Ha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Playground

Playground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of Flowers

City of Flowers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skylab

Skylab

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
MIGHTY ROBO V

MIGHTY ROBO V

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Henry

Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Raining Frogs Outside

It's Raining Frogs Outside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
i get so sad sometimes

i get so sad sometimes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sarap Mong Patayin

Sarap Mong Patayin

2021
×
Read the review Edit this entry