• Bad Trip

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ½

  • The Chase

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Carol

    ★½

  • Cop Car

    ★★★★

  • Double Jeopardy

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★★

  • She's Gotta Have It

    ★★

  • California Split

    ★★★★½

  • PlayTime

    ★★★★★

  • The Hustler

    ★★★★

  • Moonrise

    ★½

  • The Postman Always Rings Twice

    ★★★

  • The Palm Beach Story

    ★★½

  • Sons of the Desert

    ★★