• Spiderhead

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★