the homeless rockstar has logged 268 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★½
Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Subway

Subway

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry