lissy has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry