• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Naked Singularity

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★