holl has written 44 reviews for films during 2021.

  • Nanny McPhee

    Nanny McPhee

    ★★★★★

    evangeline you are the love of my life x

  • The Merry Gentleman

    The Merry Gentleman

    ★★★★

    kelly macdonald you have me crying

  • Puzzle

    Puzzle

    ★★★★★

    it’s laced

  • Elf

    Elf

    ★★★★

    this is my first watch in yeaaaaarsssss

  • Die Hard

    Die Hard

    ★★★★★

    it is so a christmas film

  • Puzzle

    Puzzle

    ★★★★★

    agnes mata you will ALWAYS be famous baby

  • Puzzle

    Puzzle

    ★★★★★

    idk why but this watch of it has made it my fave kelly film !??? scary

  • I Care a Lot

    I Care a Lot

    ★★★★★

    i can’t stop watching it it’s laced

  • Reclaiming Amy

    Reclaiming Amy

    ★★★★★

    i miss you <3

  • Stella Does Tricks

    Stella Does Tricks

    ★★★★★

    i watch this too much to keep logging it but i can’t stop idk what it is about it i’m just hooked despite how traumatic it is

  • The Victim

    The Victim

    ★★★★

    kelly’s talent will never fail us

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★★

    amazing superb brilliant never been done before