• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Sasaki and Miyano

    ★★★★★

  • My Dress-Up Darling

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ½

  • Given: The One on the Flip-Side

    ★★★★

  • Summer Ghost

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Visual Prison

    ★★★½

  • Blue Period

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Free!: The Final Stroke – Part 1

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Sonny Boy

    ★★★★

  • The Aquatope on White Sand

  • Life Lessons with Uramichi Oniisan

    ★★★★

  • RE-MAIN

    ★★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • LINK CLICK

    ★★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★½

  • Pretty Boy Detective Club

    ★★★★½

  • Backflip!!

    ★★★★½

  • Burning Kabaddi

    ★★★½

  • Joran: The Princess of Snow and Blood

  • Natsume's Book of Friends: The Waking Rock and the Strange Visitor

    ★★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★½

  • Horimiya

    ★★★★

  • Kemono Jihen

    ★★★★

  • Skate-Leading☆Stars

    ★★

  • 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team

    ★★★

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Moriarty the Patriot

    ★★★★

  • Talentless Nana

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • WAVE!! Surfing Yappe!!

    ★★

  • HYPNOSISMIC -Division Rap Battle- Rhyme Anima

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★½

  • amusement park

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Human Voice

  • Given

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★

  • Animal World: Anteater

  • Great Pretender

    ★★★★

  • Akanbe

  • Lovers

  • Reverse World

  • Sound of the Earth

  • The Millionaire Detective – Balance: UNLIMITED

    ★★★½

  • Pig

  • Tower of God

    ★★★★

  • finger

  • The Invisible Man

    ★½

  • ACCA: 13-Territory Inspection Dept. - Regards

    ★★★

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★½

  • Miss Americana

  • A Destructive God Sits Next to Me

    ★★★★

  • Toilet-Bound Hanako-kun

    ★★★★½

  • The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½