Sort by

erika has logged 124 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
½
Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Masterminds

Masterminds

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry