Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★½
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★½
Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry